פוסטים
חמים
פוסטים אחרונים
עיקבו אחריי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

מחויבות


תמונה לפוסט מחוייבות.jpg

הפרעת הקשב שלי ואנוכי לא אוהבות להתחייב! זה לא הפורטה שלי, ובכלל מה זאת המילה הזו? התחייבות מוכנה לעשות מלא ״ התחייבויות" אבל לא לקרוא להן... ככה - זה מלחיץ אותי, וזה כמובן אבסורד כי הרי "הלו, אנחנו כל הזמן מחויבות .." אבל איך שאמורים לי: מחויבות, התחייבות, והנך מחויבת - אני מתחילה לגרד מאחורי אוזן ימין ודפיקות הלב הופכות ללא סדירות. ככה זה.

לתגבורת, יש לי בשלוף ארסנל של משפטים לא מחייבים, מעקבי תגובה שעוקפים את ההתחייבות כמו: "נו, סבבה אז נדבר כבר ונקבע...". או :"אהה שבוע הבא ? בטח אנחנו אצלכם סגור!" - ואז שמבינים שהתחייבנו- "בעזרת השם, אם ירצה השם ולא ירד גשם , אנחנו נגיע סמל ההבעה ‏‎smile‎‏"

כשבעלי החליט להציע לי נישואים הוא תכנן בקפדנות רבה איפה הוא יציע לי להינשא לו. ולמה זה?? הוא ידע היטב שאני וההתחייבות לא חברות! איך שאני רק שומעת עליה או מריחה אותה קרבה אני עושה ויברך, שמה גז ו...נעלמת (גם אם אני מאוד רוצה, ומעומק ליבי - להתחייב) אבל מה לא עושים כשאוהבים ורוצים להתחתן עם הפרעה שכמותי?:) אז קונים שני כרטיסים כיוון אחד לקניה ונוסעים לסוואנה ( נשיאונל ג'אורגפיק כזה? רק באמיתי!) תנינים, אריות, נמרים ומה לא -אפריקה.

הוא יורד על הברך ואומר בהיסוס : "תתחתני איתי?". פאוזה ארוכה מצדי, להתחייב? ובמפתיע? כל המערכות בגוף באותה השנייה מתחילות להשתבש, האוויר הופך להיות דחוס וחם לי למות, אני מצליחה לראות בטשטוש המחשבה רק את שתי הג׳ירפות שנעמדו מאחוריו, ומאחורי אם זיכרוני איני מטעה אותי יש אגם של היפופוטמים רעבים... ההתחייבות צועקת עלי: אמרי איידו!! והדבר היחיד שאני מסוגלת לחשוב עליו זה שאין לי לאן לברוח, ואין לי אפשרות לברוח מה מההתחייבות בסוואנה הזו, זה אני ההיפופוטמים הג'ירפות ואהובי שיחיה.

מאותו היום ההוא הפכתי את המילה מחויבות לרצון. ״לא מחויבת לכלום״ אני רוצה להגיש עבודה בזמן, רוצה להתחתן, רוצה לשמור אמונים... הבנתי שלמילים יש כוח אדיר ולפרוש עוד יותר, חפשו מילים בעלות משמעות שמקרבת אותנו ולא מלחיצה וככה נוכל לעמוד מול הרצונות שלנו בגבורה ובאומץ רב.