פוסטים
חמים
פוסטים אחרונים
עיקבו אחריי
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

הכל אודות אמא...


החופש כבר כאן ויחד איתו, מגיעות מחשבות כמו: ״אני מקווה שהוא לא יעשה היום בלגנים בקייטנה״ או איך בכלל הולך לעבור הזמן הזה במינימום הוצאות/ פציעות/ ומינימום שיטוט ברחובות״ ו... חפירות מתישות ועוד כל מיני סוגי התנהגויות ששיכות רק לנו סמל ההבעה ‏‎smile‎‏

אז איך אני הולכת לעבור את החופש הזה בהנאה מקסימלית?! ולא במחשבה - שרק הזמן הזה יעבור וכמה שיותר מהר?!

החלטתי לעשות על עצמי עבודה מחשבתית ומנטלית סמל ההבעה ‏‎smile‎‏ (כן, תצחקו, גם אני צוחקת ועוד שניה בוכה. אני הולכת לשנות גישה ומהר, אחרת אני עמוק בתוך הסבל.

אז בשלב הראשון (כמו קוקו), נגשתי למראה ופשוט חייכתי מולה וקבעתי שזה הפרצוץ שאיתו אני הולכת לעבור את כל הקיץ. בהחלטה חיוכית, חיובית וחינוכית קבעתי - החופשה הזו באילת והבאות אחריה יהיו מעולות. מינימום צפיות ומקסימום התבוננות וחקירה. יש לי הזדמנות וזמן עכשיו, במקום להתעצבן, לחקור וללימוד את הפרעת הקשב של הבן או הבת או הבעל שלי בזמן החופש הגדול..

בנוסף החלטתי והבנתי שיש יש לי את אופציית הבחירה.איך להגיב / להתפוצץ/ להתעצבן/ או להיות בבעסה כאשר דברים לא מתנהלים בדיוק כפי שאני רוצה (מודה- אני קצת שטלטנית)

אני יוצאת ויודעת רק דבר אחד ובשבילו אעשה הכל - אני רוצה לנשום בחופש הזה. נשימות של קבלה, הכלה ,הבנה, למידה, סובלנות ובעיקר חמלה. פעולה מתוך חמלה היא תרגול והיא אחד מהמתקדימים. ככל שאביט בביהירות, כנות וחמלה על עצמי, כך אוכל לחיות להגיש ולהביט ללא פחד במשהו אחר ובעצם בכל דבר.

אנחנו הרבה מסתכלים על ילדים אחרים ומשווים את ילדנו, חשוב שנזכור שהילד שלי הוא לא הילד של השכנה ! (הרגוע) וגם לא הילד של אחותי הבכורה ! (המוצלחת) הוא הילד שלי ! ואם הילד שלי אני הולכת לנצח.

אז בואו נוריד צפיות. מעצמנו ומילדנו כשמשהו יקרה, (והוא יקרה) תאמינו לי שאלמנט ההפתעה יהיה חזק יותר מהציפיה שקבעתי...

אז בחופש הזה אני באה בחמלה ואהבה כלפיי עצמי והשאר יסתדר מעצמו.

ואל תשכחו להיות גאים בעצמכם וזכרו שאתם עושים כמיטב יכולתכם לעזור לילדכם כי הוא הילד שלכם ולא הייתם מחלפים אותו בחיים.

לקראת הפוסטים הקודמים לחצו כאן: www.gal-adhd.co.il