גלי שני - מנגישה את שפת הפרעת הקשב 

נעים להכיר, אני גלי שני- מאמנת, שחקנית, כותבת, מרצה, מלווה אישית, אמא, אשה ובת- וכן, יש לי עוד כמה תיאורים ותארים ובנוסף יש לי הפרעת קשב.

בעשור האחרון עברתי מסע אישי בו חקרתי את הפרעת הקשב בכל מעגלי החיים, העמקתי, צברתי כלי, ידע נרחב ובעיקר ניסיון אישי ומקצועי. היום אני יודעת לנהל את ההפרעה ולא היא אותי.

מי אני

המופע נזרקת לצדדים רץ בכל רחבי הארץ כבר 7 שנים ועשרות אלפי אנשים כבר צפו בהופעה הממחישה איך אפשר להתמודד ולשלב את אי השקט, בחיים.  למדתי משחק ותאטרון בסמינר הקיבוצים ותואר  B.Ed  בחינוך ובהוראת תאטרון ובימים אלו משלימה את התואר השני שלי בפסיכודרמה. בנוסף, אני בוגרת מכינת "ניצני מהות", מרכז לתבונה והעצמה לאנשים בעלי הפרעת קשב ולקויות למידה. 

במקביל לכל הלימודים גם למדתי קאוצ'ינג (אימון) במכללת "יוזמות" של אוניברסיטת בר אילן, והתמחיתי אצל גדולי המומחים להפרעת קשב בארץ.

בשנים האחרונות אני כותבת טור שבועי באתר "קווים ומחשבות"- העמותה הישראלית להפרעת קשב וכמובן מלווה באופן אישי מבוגרים ונוער ועוזרת להם להתמודד עם הפרעת הקשב שלהם ולהכירה היטב.

אני מאמינה שאף פעם זה לא מאוחר מדי (ולא מוקדם מדי):

בגיל 29 אובחנתי. ידעתי עוד לפני שיש לי בעיה אבל לא ידעתי לשים עליה את האצבע- החיים שלי עד האבחון, היו בלגן הכולל כיבוי שריפות, ובעיקר תסכול גדול.

בחיידק התיאטרון נדבקתי בגיל 7 ובמהלך הלימודים הבנתי, שאני רוצה וצריכה לגלם כל דמות (כמעט) מלבד את עצמי- רק כך אוכל לשרוד. מאז שסיימתי הלימודים, הבנתי כי השליחות והייעוד שלי בחיים איננה לעמוד על הבמה ב"הבימה", אלא להנגיש, להדהד ולחולל את שפת הפרעת הקשב לכולם!

ההומור הציל אותי:

מחקרים המראים כי הומור וצחוק עוזרים ומקלים לשלוט בכאב ובהתמודדות ואנשים המשתמשים בהומור ידועים כבעלי מחשבה חדה ומבריקה.  אני רואה בעבודתי שליחות וחשיבות בטיפוח ההומור בכלל וההומור העצמי בפרט כדרך שיכולה לעזור ולקדם כל אדם.

 

עבודה נכונה, כלים והומור עצמי ובריא יכולים לעזור לכם. אתם או בני משפחתם הקרובה בעלי הפרעת קשב וריכוז? רוצים או צריכים ליווי מקצועי להתמודדות עם חיוך?

פנו אלי, גלי שני, מנגישת שפת הפרעת הקשב.

הייתי מלכת הכיתה. הכי מצחיקה למרות שהיו לי את הציונים הכי נמוכים.
מגיל צעיר הבנתי מהסביבה שזה היתרון שלי, הם צחקו וביקשו שאמשיך- ואני הייתי מאושרת. ההומור העצמי הציל אותי מעצמי ומהעולם במשך שנים. בזכות ההומור, יכולתי לדבר על נושאים רגישים שלא תמיד יכולתי להתמודד אתם ובעיקר, הקל על המתח הגדול שהיה שרוי בתוכי. בזכות ההומור העצמי, הצלחתי להסיר מחיצות רגשיות, לשבור סמכויות ובעיקר לצאת מסיטואציות מביכות שעוד היו עלולות להשפיל אותי.

 

אני מאמינה בשליחות שלי ובתפקידו של ההומור ומשתמשת בו ככלי תירפויטי חשוב ואף הכרחי בחיי האישים בכלל ובעבודתי עם אנשים בעליי הפרעת קשב בפרט. ההומור מבחינתי, היינו אמצעי תקשורת בין לאומי.​